3.Kappča

4. srpna 2007 v 20:55 | Kaedwen |  HP a Runový Čarodějové
......


3.kapitola
"Ano, studujeme osmý ročník," řekl Agrass.
"A v pátém ročníku nás napadl Rai-Kirah," dodal Katarai, a tímto vyvedl z míry i svého otce.
Všichni přítomní jen nevěřícně koukali na dvojčata, která se tvářila jako by se nechumelilo. Jen snad Sevie si ze všech lidí co tam byly uvědomoval, co se z kluků stalo. Pak se ovšem vzpamatoval Sirius a zadíval se na dvojčata velmi zle( ještě hůř než Snape, když se nevillovi něco nepovedlo ).
"C-co to je??," zeptal se za zbytek Lupin.
" To je Lupine, napůl démon a napůl člověk, a když se s ním naučíš vycházet, tak i spojenec v boji," řekl tiše Sevie.
"Aha, takže mi teď laskavě řekněte proč ještě studujou?? Jestli jsou to z poloviny démoni… ,"nestačil to doříct jelikož mu do řeči skočil velmi klidně se tvářící Risch.
"Protože tuhle školu navštěvuje hned několik magických ras, a já sem tu ředitel,"dopověděl.
"A ještě ke všemu upír," dodala sborem dvojčata.
Všichni až na Siria a dvojčata se na Rische vyděšeně podívali a couvli. Risch se naštvaně a sklesle podíval po svých kmotřencích.
"Kluci," vzdychl"proč všechno vždycky skomplikujete??,"dopověděl Risch.
"Eeeeeeee, my nevíme. Asi na to máme dar po tátovi.,"řekli dvojčata. Sirius se po nich dotčeně otočil. Tím dokonale odzbrojili jak svého kmotra, tak i otcovi přátele z Bradavic.
Mno, když byla katastrofa zažehnána, tak si ostatní začali dvojčata pozorněji prohlížet.
A uvědomili si, že se Siriovi vůbec nepodobaj. Dvojčata, díky tomu že je kousl Rai-Kirah se úplně změnila, to si uvědomoval Sirius. Ostatní se jen v duchu divili, proč sou Agrass a Katarai blonďatý.
"Ehm Blacku, seš si vážně jistej, že sou to tvoji synové??," ujišťoval se Sevie.
"Ano, sou to moji synové, akorát je * krapet * změnilo to kousnutí,"řekl Siri s poťouchlým usměvem na tváři.
Dvojčata na to všechno koukali s neuvěřitelným klidem a zvažovali, že se otočí a radši půjdou na jídlo než aby tu stáli a koukali na tu nudnou debatu, která se týkala jejich rodiny. Tak to otočili a zmizeli.
Asi v polovině cesty se k nim přidala jejich nejlepší kamarádka a taktéž Rai-Kirah Amber De La Fehr.
"Čauky kluci, taky máte namířeno do jídelny??
"Jo máme, pokud se nepletu, tak chtěl Risch celý škole něco oznámit.,"jen to Agras dořekl, tak kolem nich ředitel proletěl.
"Kam ten zpěch??,"zavolal za ním Katarai. Říďa se zastavil div nehodil tlamu a nevěřícně na trio koukal.
"Ne-nemáte být u svého otce??,"zaskočeně se jich zeptal.
"Jelikož ste si nás nevšímali, tak jsme se rozhodli jít na jídlo. Nepospíchal si někam??,"otázal se nevinně Agrass.
"Zatraceně,"ulevil si říďa a upaloval dál chodbou. Naše trio se na místě rozchechtalo na celé kolo.
"Teda, tak takhle sem ho tvářit se neviděla…,"tlemila se Amber.
"To byla řacha…,"chichotal se Katarai.
"A my bysme měli hnout zadkem, jinak nás Risch seřve a utrhnem si ostudu,"schladil je Agrass. Tak se sebrali a hnali se do jídelny(pozn.:nepřipomíná vám to někoho??? J)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

která povídka se vám líbí nejvíc???

HP a Runový Čarodějové
HP v Říši Azerothu

Komentáře

1 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 7. srpna 2007 v 1:09 | Reagovat

Nó... Tak teď jsem trošku na rozpacích... Zae tu jsou chybky a tak, ale to mě teď netrápí. Spíš nevím, jak tu povídku mám brát..? Totiž, jestli to mam brát jako plnohodnostnou povádku, která je myšlená vážně, nebo jako komedii či parodii? Tak prosím poraď, protože od toho se bude odvýjet i hodnocení (třeba moje=)). Zatím mi to přijde jako směs parodie, tak doufám, že tě tím neurazím a snad je to tak myšleno? Pokud ne, což se klidně může stát, tak  jako vypravěč bys takhle psát neměl/a (jej, jsi kluk nebo dívka? Mám v tom zmatek...XD). Jinak asi by to potřebovalo trošku rozepsat, třeba to s tím Rai-Kirahem, to jsem trošku nepochopila. Vím vlastně jen to, co řekl Severus, kterýmu stále říkáš Sevie, což mě začíná celkem deptat... XD Potom to s tím ředitelem a tou jejich kamarádkou je trošku divný. Jak to, že i jí kouslo to cosi? Doufám, že to bude poslední kousnutý 'člověk'..? Jinak, pokud povídka není myšlenka vážně, tak je dobrá, ale stejně jsou tam ty chyby, který by ani v parodii neměli být. Pokud píšeš třeba Badfiction, tak by to chtělo předem oznámit, aby čtenáři věděli, co mají očekávat. Jak jsem koukala, tak tvůj blog nefunkuje moc dlouho, tak se jen tak zběžně vyjádřím i k němu... Nevím jestli je to mým prohlížečem, ale sloupek menu mám děsivě úzkej a některý slova jsou usekaný... =( No nic, neber to jako nějakou velkou kritiku, jen můj názor jako nezasvěcené, protože opravdu nevím, jak třeba tahle povídka byla myšlenka..? Těším se na další díl a doufám, že mi odpovíš, jak povídku brát..?

2 deathwing deathwing | E-mail | 7. srpna 2007 v 12:54 | Reagovat

mno, povídku vážně radši neber, já to píšu za pochodu a ještě se na tom podílí moje nálada, takže bůh ví jak to bude vypadat v příští kappče.

a teď k Rai-Kirah. abych byla přesná tak tamto byla tak trochu zjednodušený, jelikož Rai-Kirah je v našem světě nehmotnej, tudíš když dvojčata kousnul, tak byl vtělenej do nějakýho zvířete. takže Rai-Kirah je vlastně uhnízděnej v duších dvojčat. Takhle sem to pochopila z knížky ve který sem o tom četla.

a opravdu moc ti děkuju za kritiku.

3 Moony Moony | 10. srpna 2007 v 15:52 | Reagovat

Ta povídka Runový čarodějové je fakt dobra. Skvělej nápad dát Siriovi potomky. Ale trochu pozor na návaznost a pochopení. Např.:nechápu proč ty dvojčata tak vyjeli když jim Sirie představoval své prátele. Ale jinak fak Good. :-)

4 Beatrix Beatrix | 8. listopadu 2007 v 18:06 | Reagovat

no...tak Mania už vyjádřila zhruba i moje myšlenky. víš, jako čtenář z té povídky mám docela smíšený pocity. pokud chceš svoje povídky veřejně prezentovat, jako že si myslím, že chceš, prvně je pořádně zpracuj, prober s betareaderem a pak je teprve hoď na net. mimo chyb a nedokončenejch dějovejch zvratů (zdálo se mi to, nebo se v jedné kapitole tvrdilo, jak sou siriusovi podobní a v druhé se ho ptali esi si je jistej, že sou jeho a byli blond?) se to hodně blbě čte. dávám přednost jednobarevnýmu pozadí, na ketrým je text čitelnej. tohle je nejen mord pro oči, ale i pro moje nervy.

a ještě něco - pokud v povídce něco "zkracuješ", můžeš si být jistá, že nikdo ze čtenářů totálně nemá páru o čem mluvíš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama