Red karkulka

9. srpna 2007 v 21:59 | Kaedwen |  Parodie
tak tady máte úplně moji prvotinu, kterou sem dělala původně jako slohovku.
konec kecu, dobře se bavte


O Červené Karkulce
Byla jednou jedna elfa,kterou měl každý rád jen ji viděl,ale nejvíce ji milovala její babička,která nikdy nevěděla,co by tomu dítěti darovala.Jednou jí darovala karkulku z červeného sametu,a protože ji elfa neustále nosila,začali jí proto říkat Červená Karkulka.
Jednou si Karkulku k sobě zavolala maminka.Karkulka byla rozmrzelá,protože si zrovna leštila svoje pečlivě udržované zbraně.Přišla k mamince a nevrle se jí zeptala:
"Co si přeješ maminko?"
"Ale babička si zlomila nohu a nemůže se pohybovat.A tak sem si myslela,že bys jí mohla odnést kousek koláče,láhev vína a její oblíbené pražené oříšky."
"No dobrá",řekla otráveně Karkulka
"Ale pak si budu moct zalétat na svém drakovi."
"No dobře,budeš si moct zalétat na svém drakovi,ale odneseš to babičce."
A tak se Karkulka vydala hlubokými Azerothskými lesy k babičce do svatyně.Abyste rozumněli,ona byla karkulčina babička měsíční kněžka,ale Karkulka,která byla blázen do draků,snila o kariéře dračího jezdce.
Když se Karkulka vydala na cestu,tak po deseti minutách,bydlela totiž ve městě Silvermoonu,narazila na vlka.
"Dobrý den Karkulko!"pozdravil vlk.
"Co chceš zavšivenče jedna špinavá?To nevidíš,že spěchám?"Ale vlk se nedal
"Kampak tak brzo Karkulko?"
"K babičce!A odprejskni ty otravná zablešená špíno,nebo na tebe zavolám svého draka."Vlk si pomyslil:Teď to musím nějak chytře navléknout,abych tu starou kněžku obelstil.
A začal znovu.
"Karkulko,Karkulko to nevidíš ty nádherné jednorožce a květiny?A proč babičce neneseš nějaké ty byliny?Vždyť jejich tu všude plno."
A Karkulka se rozhlédla.Uviděla nádherné bílé jednorožce a zlatavé gryfiny,a jelikož byla na mýtině ,tak tam rostlo plno léčivých bylin.Karkulka neváhala,a šla si hladit jednorožce a průběžně natrhala byliny pro babičku.
Ale vlk šel rovnou k babičce do svatyně.Přišel k bráně a zabušil na ni klepadlem.
"Kdo je tam?"ozvalo se zpoza brány.
"Tady Červená Karkulka,nesu pro babičku kousek koláče,láhev vína,pražené oříšky a náruč bylin."Natož se brána otevřela,a vlk se vrhnul na strážného,který oněměl překvapením a hrůzou zároveň.Samozřejmě ho sežral,zavřel bránu(kterou bohužel nedovřel) a pokračoval dál k babičce.Když dorazil k jejím komnatám,tak jemně zaťukal na dveře.Zpod dveří se ozvalo.
"Kdo je tam?"
"Tvoje vnučka,Červená Karkulka,nesu ti kousek koláče,láhev vína,pražené oříšky a náruč léčivých bylin."
"Pojď dál",ozvalo se zpoza dveří vesele.Když vlk vešel,babička zmrzla v půli pohybu.Vlk toho využil a sežral jí.Pak se převlékl do jejího županu(noční košile mu byla malá,babička přece jenom byla štíhlejšíJ) a vlezl si do postele.
Mezitím si Karkulka uvědomila,že se příliš dlouho zdržela mezi jednorožci,tak se rozloučila a uháněla do svatyně(přece jenom,chtěla si ještě zalétat na Velalissierovi).Když přišla k bráně,zabušila na ni klepadlem.Dlouhou dobu se nic nedělo,tak se opřela do brány,aby ke svému překvapení zjistila,že ji nikdo nehlídá.Přitom si pomyslela:To je divný,že by tu pořádali mejdan a mě nepozvali,ale to by vysvětlovalo tu babiččinu zlomenou nohu…holt celá svatyně strážné nevyjímaje má asi kocovinu.
Když došla ke dveřím babiččiných komnat,zaťukala a řekla
"Tady Karkulka,můžu dovnitř?"
"Jistě Karkulko."ozvalo se.Tak tedy vešla a než se nadála byla ve vlkově břiše.
Po chvíli šel okolo Strážce svatyně,který si lámal hlavu kam všichni zmizeli a uslyšel vlkovo chrápání.Zastavil se a pomyslel si:Tady je něco v nepořádku,tady něco nehraje.Aegwyn nikdy nechrápe,jdu dovnitř!!
To co spatřil mu vyrazilo dech,viděl vlka,jak leží na zemi a má velké břicho.
Ty mizero!!!Přecedil v duchu mezi zuby,načež seslal na vlka uspávací kouzlo a svou dýkou mu rozpáral břicho.Z něho vyskočila Karkulka,Aegwyn(babička) a strážný(k jeho nesmírnému údivu).Vlka vzbudili a předhodili ho Velalissierovi. Potom celá svatyně dva dny v kuse oslavovala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | 10. srpna 2007 v 13:50 | Reagovat

pěkný a zajímavý

2 paja paja | 22. srpna 2007 v 13:33 | Reagovat

dobry tady nekdo hraje wow, že?

3 deathwing deathwing | E-mail | 25. srpna 2007 v 19:12 | Reagovat

nehraju:-)

4 paja paja | 29. srpna 2007 v 18:30 | Reagovat

tak nic no :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama