Komentářová povídka- pokračování

7. prosince 2007 v 17:51 | Kaedwen |  Komentářová povídka
tak, tady obnovuju povídku, aby se tady něco dělo

Harry stál u okna svého kabinetu a přemýšlel co by dal dvojčatum Blackovým za trest.Jistě odpracujou si to, ale za týden jim zase otrne a další vtípek bude na scéně.
"Proboha proč jenom Sirius nevzal ty zatracený lektvary, teď bych tu nestál a byl by boží klid.Hmm, už to mám!!! Pozvu Siria na čaj a než přijdou dvojčata tak mu vysvětlím situaci.", přemýšlel nahlas Harry.
Přešel tedy ke krbu a pomocí letaxu se přenesl k jeho kmotrovi.
"Sirie, jsi tady?" zavolal, když se přenesl do jeho domu.
"Harry? jsem tady, chvíli počkej, usuším si vlasy a hned budu dole," ozval se křik z horního patra.
"No jasně, já si počkám, já mám totiž hromadu volného času, který rád obětuji ve prospěch tvého perfektního účesu, tak až si dosušíš hlavu, naneseš tužidlo, tak buď tak hodný a zastav se u mne na hradě, nejde totiž o nic míň, než o tvé roztomilé dětičky!" zakřičel Harry na Siriuse z krbu a vzápětí zmizel v plamenech.
"Hmm," zachmuřil se Harry a sednul si do pohodlného křesla naproti krbu, kde se rozhodl čekat na svého kmotra.
Kupodivu nemusel čekat dlouho, chvíli po něm z krbu vyletěl i Sirius s rozčepířenými mokrými vlasy, ve kterých teď byli i saze z krbu, takže celé mití hlavy bylo na nic.
"Cos to říkal? Co se jim stalo? Co zas provedli? Kde jsou?" zasypal hned Sirius Harryho spoustou otázek.
,,Kde jsou? Teď si právě užívaj se Snapem trest. Víš, že tvoje děcka beru skoro za svoje, ale tohle opravdu přehnaly. Nemusejí dělat stejné chyby jako poberti" natáhl se pro šálek čaje a nabídnul i Siriusovi. Ten mávnutí rukou odmítl a přisedl si k němu.
,, Co se stalo?" Zeptal se věcně.
,, Krátili si čas vymejšlením vtípku na Snapeovu dceru. Hele, kdyby to byl kluk tak to ještě beru. Se Snapem to nebylo nikdy lehký, ale ona se snaží vycházet s každým. Neni jako on. Jenže to si to ti tvý kluci neuvědomujou. Navíc očarovat skoro všechna brnění na hradě aby ji podkopávali nohy, zvedali sukně atd...snad ti nemusim ani vyjmenovávat co dalšího ještě dělali. Každopádně, Sam si vyzkoušel na jednom brnění kouzlo absolutního okouzlení a žárlivosti. Takže když pokaždé s někým promluvila, začalo to na něj máchat mečem. Jednou to právě vyskočilo na jejího kamaráda a ona ho začla chránit. Ovšem to by nebylo ono kdyby se to ještě víc nezvrtlo. Brnění ji ošklivě poranilo na zádech a ona teď leží na ošetřovně. Nedivil bych se kdyby Snape přešel na Filchovi praktiky"řekl aniž by uhnul pohledem od Siriuse a čekal na jeho reakci. Mohl je potrestat klidně sám, ale věděl, že to by je nemrzelo tolik jako kdyby to udělal jejich táta, který na ně mohl až do této doby být velice pyšný. Vždyť Sam je ve třetím ročníku a je to jeden z nejchytřejších žáků na škole a Marcus byl ten nejlepší střelec, který kdy Nebelvírské mužstvo mělo. Tedy až na dvojčata Weaslyovy.
,, Jej" řekl Sirius ,, Takže se Snapem?"
,, Jo. Nechal sem mu první možnost si to s nimi vyřídit. Už to opravdu nejde. Je to stále dokola. Snape by tu rád skončil. Má nabídku na výzkumu nějakýho lektvaru, nebo co. Jenže nechce ji tu nechat samotnou pokud tu nebude někdo kdo je bude krotit."
,, Dobře a tím chceš říct co?"
,, Tím chci říct, že kdybys vzal to místo učitele lektvarů, tak budeme mít klid všichni a oni se snad konečně aspoň trochu zklidní"
Sirius se po Harryho proslovu rozesmál a řekl: "Dovedeš si mě představit, jak učím lektvary?!" zeptal se Harryho, kterému začaly cukat koutky. "Nedovedu, ale znáš nějaký lepší způsob, jak je uhlídat?" odvětil mladý Potter. "No, něco bych měl." protáhl zamyšleně Harryho kmotr. "A můžeš mi to laskavě prozradit?" vyzvídal Siriusův kmotřenec.
"Nooo, co kdybychom se prohodili ja byhc učil obranu a ty jelikož si vystudoval bystrozora bys učil lektvray co ty nato?"
"A ty si myslíš, že by mě Snape pustil do své milované učebny a kabinetu?" Siriovi se ďábelsky zalesklo v očích.
.....,,Něco mě napadlo.
Neřeknem mu, že to místo vezmeš ty. Brumbál mu namluvý, že to bude někdo schopný. Potom budeš mít volnou cestu působnost."
"To by možná šlo, ale stejně si nejsem moc jist..."
"Ale samozřejmě, takže domluveno. jdu za Brumbálem," zářivě se usmál Sirius.
"Teď?"
"Ne nejdřív ještě..."
musím zachránit dvojčata," prohlůásil se smíchem Sirius. "Nic jim nehodlám říkat o tom, že tu budu, ale trochu jim promluvím do duše."
Harry se nad tím ušklíbl. Nedokázal si svého kmotra představit jak někomu promlouvá do duše natož svým dětem.
"Už tě vidím, jak ty jim pomlouváš do duše: Nazdar kluci, tak jak se vede? Slyšel jsem, že otravujete Snapeovu dceru, neřeknu, kdyby to byl kluk, ale tohle je holka, jestli jste si nevšimli. Jo a abych nezapomněl, tak se vám to povedlo, ale pro příště dělejte tak, aby neskončila na ošetřovně jo? Byl bych vám za to moc vděčný." říkal ironickým hlasem Harry.
"Tohle je vážné," řekl Sirius nepřesvědčivě.
"Vážně?" ušklíbl se Harry.
"Ne," vrátil mu úškebek kmotr, "ale neboj se, opravdu jim do té duše promluvím. Jako otec dvěma ztřeštěným klukům."
"Jo,jasně," ozvalo se ironicky od Harryho, který poté sjel pohledem na dveře.
"Už jsou tady," dodal.
"Jak to víš?" zeptal se Sirius.
"Stačí poslouchat," odpověděl mladý muž cynicky a mávl hůlkou ke dveřím, které se následně otevřely.V nich stála již zmiňovaná neposlušná dvojčata.
Podívali se na otce a hned zmlkli.Nakonec jedno z nich promluvilo: "Všechno vysvětlíme.Ten záchod nebyl myšlen na pana Kratinota."
Harry se podíval všeříkajícím pohledem na Siriuse a ten se dvojčat zeptal: "Jaký záchod?V čem zase jedete??!
"O-ou... Ty to nevíš tati?"
"Ne. Co bych měl vědět?" zeptal se Sirius nebezpečně naštvaným hlasem.
"Ale nic, fakticky." začal Marcus zachraňovat situaci. "Mě jenom zajímalo, jak budeš reagovat v krizových chvílích, profesorka..." odkašlal si. Naštěstí ho zachránil Sam.
"Červotočková, ta, co je teď na dovolené. Nám zadala úkol, sledovat lidi, jak si počínají v těžkých chvílích."
"A proč profesorka Červotočková, když učí kouzelné tvory?" otázal se zlomyslně Harry.
"Ona - ona učí i dobrovolnou psychologii." nasadilo jedno dvojče Hollywoodský úsměv číslo jedna. (alias Všechny vás miluju)
"Nevěděl jsem, že mi vzala místo," naoko se zamyslel Harry, "ale když už jsme u té psychologie, zadám vám úkol. Napište mi tisíc důvodů, proč není chytré šikanovat dceru svého nejméně oblíbeného profesora, který by chtěl odejít, ale bojí se o svou dceru." Dvojčata zbledla a začala se plížit ke dveřím. V tu chvíli se ozval Sirius.
,,Stát!! kam si jako myslíte že jdete? ještě jsme neskončili!"
,, Ale tati..."
"Nie sadnúť a teraz si niečo vypočujete. Ako môžete šikanovaťdievča? Čo vám spravila? Je to síce dcéra Snapea, ale aj tak! Už to nikdy naspravíte a pôjdete sa okrem trestu aj ospravedlniť."
"Ale oci..."ozvali sa dvojčatá
"Žiadne ale pôjdete sa ospravedlniť." povedal trochu hrozivým hlasom. "Teraz môžete ísť."
Chlapci zvesili hlvy a odchádzali.
Harry za nimi ešte zavolal: "A nezabudnite na kvety a čokoládu. A nie aby ste jej dali niečo nebezpečné." dokončil trochu výhražne. Dvojčatá prikývli a zavreli za sebou dvere...
"Vážně si myslíš, že se omluví?" zeptal se Harry nevěřícně svého kmotra.
"Jistě, vždyťt jsem jim to nakázal" uklidnil ho.
"Jestli jsou po tobě..."
"...tak za ní půjdoum omluví se a už nikdy neudělají žádnou lumpárnu"
"No to určitě" zasmál se nahlas brýlatý chlapec. Najednou se odněkud ozvala rána, podobná výbuchu. Sirius s Harrym zbledli a okamžitě vyběhli na místo, odkud se výbuch ozval. Tam, v kouři stáli dvojčata, celí zašpinění, ale tvářili se jako svatoušci.
"Co jste to tu prováděli?" vykřikl Sirius nazlobeně.
Nic tati to samo
No dobrá tak jeden de se mnou a druhý se de omluvit Snapeově dceř.
Tak se taky stalo.
Když jeden vcházel do dveří ošetřovny snapeovka zrovna vycházela.
Tak ji pozval na čokoládu do KNP.
Ona z váháním souhlasila po cestě ji řekl že se jich ce omluvit.
Když už byly v KNP tak ji popadl a sfázal na postely.
Pak ji umlčel a strhal ze sebe oblečení a z ní také.
A potom ji surově znásilnil.
Pak se oblékly a vymazal Snapeovce pamět a trochu ji poupravil že se ji omluvil.
Dále také provedl kouzlo jestli není těhotná.
Nebyla.
Poté si šly oba dva svou cestou.
Ona do neznáma a on do Pottrova kabynetu kde seděl jeho bratr i jeho otec a profesor.
Sirius zeptal tak co a on odpověděl jo dobrý omluvil sem se jí.
Tak dobrá můžete jít na kolej ale pocestě žádné lumpárny víte co už celé bradavice nebudete dělat lumpárny jenom někdy ale malé a aby nikomu neublížily
Jasné
Ano tati odpověděly zborovně.
Pak se rozloučily a šli do společenskémístnosti nebelvíru.
brala sem to z komentů, tak mne neukamentujte. a propos, pište dál
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chris Chris | 8. prosince 2007 v 15:20 | Reagovat

Harry se díval na rozmlácený kabinet. Snape však ještě neskončil a dál mu pustošil místnost. Právě se snažil oknem prohodit skřín, když Harry promluvil: "Severusi, můžeš mi říct, co se stalo bo budeš pokračovat?" Snape zasupěl a postavil skřín vedle okna. "T-ten bas-t-tard Black mi z-z-z-násilnil dceru!" Harrymu spadla čelist. Hned jak ji zvedl ze země, otázal se: "proč by to Sirius dělal?!" Snape se ušklíbl. "Ten ne, ten jeho spratek..jeden z nich" těžce oddychoval. Tak to už by stačilo.. řekl si Harry s tím se musí něco udělat.

2 Polgara Polgara | Web | 10. prosince 2007 v 13:45 | Reagovat

"A co navrhuješ?" zeptal se Harry klidně, nedávajíc najevo zklamání nad dvojčaty. Tohle už zašlo příliš daleko.

Snape na okamžik přestal dmeolovat Harryho kabinet a pohlédl na černovlasého chlapce, který stál uprostřed toho chaosu.

"Nějakou hodně násilnou smrt." odvětil Snape a došel k poslední nezníčené židly a těžce na ní dosedl.

3 Elizabeth Greenová Elizabeth Greenová | Web | 12. prosince 2007 v 15:59 | Reagovat

Ahoj...máš to tu moc pěkný nechtěla by jsi spřátelit?

4 Chris Chris | 4. ledna 2008 v 12:49 | Reagovat

Harry tázavě zvedl obočí. "Jistě Severusi, tím se vše vyřeší." Snape na něj zuřivě pohlédl. "A ty s tím neuděláš nic?! Nevyloučíš je?" Harry cítil, že Severus za chvíli přestaně bořit místnost a vrhne se na něj. "Severusi.. Neboj něco vymyslíme." Podívala se na něj pohledem, jak se na něj často díval v časech, kdy k sobě měli blíž než teď.

5 Teerkaa Teerkaa | E-mail | Web | 19. ledna 2008 v 13:53 | Reagovat

Ahoj!! Prosím tě, moc a moc se omlouvám za reklamu. Klidně ten koment smaž, když budeš chtít, ale vyslechni mě prosím! Mám blog o HP a napsala jsem povídku se stejnou tématikou. Podívej se prosím, teprve začínám a chtěla bych vědět, jestli se to líbí...

A ještě jednou se moc a moc omlouvám.

Ahoj Teerkaa

P.S. Máš bezva blog!

P.P.S. http://teerkaa-web.blog.cz! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama